utorok 14. apríla 2015

3.narodeniny

Ani sa mi nezdá, že sú to už 3 roky...
Deň založenia blogu si pamätám veľmi dobre... aj keď tento článok píšem s oneskorením 7 dní.

Týždeň pred jeho reálnym založením som sa stresovala ohľadom adresy. Veď to poznáte, všetky dobré adresy sú zabraté a vymyslieť niečo, čo vás po chvíľke času neomrzí dá zabrať. Nechcela som mať v názve žiadnu prezývku, osobné meno a ani nič bezo zmyslu. 

Prečo teda the voyage of books?
Blog mal byť o knihách a voyage bolo moje vtedajšie obľúbené slovo, páčilo sa mi ako znie. Keďže ma knižnica vycvičila čítať rôznorodé žánre, prišlo mi to aj príznačné - a keďže stále nemám možnosť cestovať tak akoby som chcela, cestujem aspoň v rámci príbehoch na stránkach kníh.
Pôvodne to mal byť len môj osobný čitateľský denníček, určený na zachytávanie mojich dojmov z kníh, ktoré veľa ľudí nečíta. Taká osobná knižná osveta. 
A nakoniec, keď mám dosť času, sa tu snažím o niečo viac a články nepíšem len pre seba, ale aj pre čitateľov. Lebo ma to niekedy viac a niekedy pomenej veľmi baví.

Prečo anglický názov?
Lebo som v danom období začínala čítať knihy v angličtine (a ktorých som chcela písať), ktorú som mala v tom čase mizernú, biednu, až nulovú... Prešli tri roky a nerobí mi problém čítať knihu v angličtine - takže pre tých, ktorí sa vyhovárajú, že sa to nedá. Dá sa to a neskutočne vám to rozšíri čitateľský obzor.

Úprimne, nevedela som čo mám napísať v narodeninovom článku. Viem, že tu budem aj o rok, o to sa nestrachujem, viem, že spoznám ďalších knihomoľov. Tak som vás aspoň unudila zopár informáciami a mojím spomínaním. :)

Teraz by som mala asi usporiadať súťaž o knihu, či aký je to ten narodeninový zvyk blogerov? :D

13 komentárov :

 1. Ja som nad adresou nejako nerozmýšľala.. čo si človek ľahko zapamätá? Ak si zapamätá názov blogu, zapamätá si aj adresu. Problém vyriešený. A myslím si, že Reading books with love si zapamätá človek ľahko. A k tomu moja obľúbená číslica a je to.
  A zvyk blogerov.. no.. všetci robia GA na narodeniny. Ja robím GA podľa toho, ako mám náladu! :D
  Inak, dobrý článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Asi som nad tým príliš uvažovala :D a ďakujem

   Odstrániť
 2. ano, poprosila by som sutaz o knihu :D
  fiha, tri roky...krasny vek - dieta uz chodi, rozprava, predava informacie xD...
  no vazne - gratulujem!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prečítala si vôbec tie, ktoré si na začiatku vyhrala? :D
   Tak podľa sledovanosti predáva môj výpisok na Antigonu informácie tým, ktorým sa ju nechcelo čítať v rámci povinného čítania. XD

   Odstrániť
  2. Nebol to moj styl, takze po zacati citania som ich zatvorila, ALE nie je to pre mna "zbytocna" vyhra, pretoze som ich odlozila synovi do policky, ktoru mu davam dokopy..su to presne knizky pre dospievajucich chlapcov;P

   Odstrániť
  3. Ach, ako ten čas letí - veď vtedy bolo škvŕňa ešte v bruchu!
   Myslím, že tá s modrou obálkou má niečo dočinenia s fantasy filmom "Sedmý syn" :)

   Vôbec neviem akú knihu mám teraz kúpiť do "súťaže" :/

   Odstrániť
  4. nieco mysteriozne xP ... nie je to romantika, aby sa chytili len zeny, ani sci-fi, aby sa chytili len chlapi, ani cista detektivka, aby to vacsina necitala...najlepsie su mysteriozne pribehy...ak mas ocarit sirsie "publikum". Podla môjho skromneho nazoru:))))

   Odstrániť
 3. Gratulácia! Inak, ako tie 3 hodnotíš? Chceme nejaké pikošky :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tři roky – to už je vlastně batole! :D
  Nicméně se samozřejmě přidávám ke gratulacím! (:

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To teda, ktovie, či dožije školského veku ;D
   Ďakujem :)

   Odstrániť

Autorka tohto blogu sa snaží odpovedať na vaše komentáre.