pondelok 27. marca 2017

jarný

Z gotickej zbierky v Budapeštianskej galérii, 2016
Žijem (prekvapivo).

Holuby sa snažia usídliť na našom balkóne, stáva sa zo mňa profesionál v plašení (s pomocou vystreľovacieho dáždnika - náhodní okoloidúci si musia myslieť, že nacvičujem do komparzu Singin' in the Rain).
Počasie je už jarné, striedanie teplôt počas dňa vrcholne otravné. Znova sa u mňa prejavuje alergia na ten jarný jav, keď je zima, ale slnko škvarí ako ohne pekelné, keď sa v jednu chvíľu človek potí a v chvíľu druhú ho oziaba.
Ešte, že ten jav kompenzujú kvetinky a tulipány z dovozu v obchodoch.

Prinášam ďalší zo zoznamov kníh, pri ktorých sa mi názov knihy asociuje s aktuálnym obdobím. Vychádzam zo zoznamu kníh, ktoré si už dlhšie chcem prečítať, snáď sa to túto jar zadarí, aspoň polovicu.
Chystáte sa aj Vy na niečo prudko jarnô-meno-nesúce?

Slavnosti sněženek / Bohumil Hrabal
Kartúza Parmská / Stendhal
Pena dní / Boris Vian
Nevesta hôľ / František Švantner
Kytice / Karel Jaromír Erben
The Enchanted April / Elizabeth von Arnim
Jar Adely Ostrolúckej / Ľudo Zúbek
Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána / Benjamin Rochefort
Kvety zla / Charles Baudelaire

2 komentáre :

 1. Jar Adely Ostrolúckej...podľa m§a super kniha :D. Citlivá, pekná, zaujímavá, historicá... Spomínam si, ako som ju čítala v električke a nado mnou stála taká mladá dvojica a "pošepky" ma ohovárala, že ako strašne pre efekt čítam takú debilne imidžovú knihu v mhd :D Som sa len pousmievala, pretože som skrátka vedela, že nie som ich sorta človeka xD... Teda, napadlo mi - podľa seba súdim teba.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och, ohováranie "pošepky", pripomína mi to moje mrmlanie popod nos:D
   Ale smejem sa, kniha mi nepríde ako jedna z tých, ktorú by niekto čítal pre efekt - to skôr Hviezdoslav by spadal do tejto kategórie, nie?:D Ale tak pre ľudí, čo čítanie veľmi nemusia (ale možno sa v nich len mýlim a boli to fanúšikovia iného žánru) je zrejme každá kniha čítaná mimo domova len 'pre efekt'.

   Odstrániť

Autorka tohto blogu sa snaží odpovedať na vaše komentáre.